Zaćmienie Księżyca

Przed nami półcieniowe zaćmienie Księżyca – będzie je można obserwować również w Polsce. Zaćmienie rozpocznie się 14 marca o godz. 22:23 PLT, a skończy dzień później o godz. 03:10. Punkt maximum przypadnie na 15 marca 2006 roku o godz. 00:49 PLT.

Horoskop sporządzony na Warszawę:

Zaćmienia są bardzo ważnym wskaźnikiem prognostycznym w astrologii mundalnej. Wieszczyli z nich już Babilończycy, a pierwszym astrologiem, który opisał to zjawisko, był Doroteusz z Sydonu (I w. n.e.). Dużą wagę do zaćmień przykładał również Ptolemeusz. W II Księdze swego dzieła Tetrabiblos wskazuje on na istotny związek, jaki zachodzi pomiędzy znakiem zodiaku, w którym wypada zaćmienie, i przyporządkowaną mu krainą. Ptolemeusz podkreśla także rolę planetarnego władcy stopnia zaćmienia (tzw. almuten).

W przypadku najbliższego półcieniowego zaćmienia Księżyca ważny pozostaje znak Panny oraz Merkury usytuowany w znaku swojego wygnania – Ryb, będący w kwadraturze do Marsa i w trygonie do Jowisza.

Generalnie zaćmienia mają naturę niekorzytną, ale przez swój uraniczny charakter zwykle zapowiadają ważne i nieuniknione zmiany. Jednak to obecne zaćmienie zdaje się być jedynie preludium do wydarzeń zwiastowanych przez całkowite zaćmienie Słońca, które będzie miało miejsce pod koniec marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.